Exhibitions

Zeme / Jūra / Signāls

Digitālā māksla aptver Eiropu Izstāde 2018.


Alans Butlers, Gregoris Čatonskis, Džons Gerrards, Nikolass Sassoons, Santa Fransa


Espace Multimedia Gantner: 7. aprīlis-7.jūlijs

Lūznavas muiža: 19. maijs-29. jūnijs

Rua Red: 20. jūlijs-14. septembris


Kurators: Nora O Murchú

-

No kosmosa pavadoņiem līdz pat zemūdens kabeļiem - šādas neredzamas, savstarpēji savienotas sistēmas veido interneta tīkla pārklājums un datorprogrammu realizētie algoritmi. Mūsdienu interneta tīkls balstās uz sarežģītām adaptīvām sistēmām, kuras aptver visu - gan datu centrus un interneta straumēšanas protokolus, gan iežu atradnes zemes dzīlēs un konveijera līniju darbiniekus. Nepārtraukto  informācijas plūsmu nodrošina gan satelīti, gan viedtālruņi.

Mēs visi esam daļa no šīs informācijas sistēmas, kas nosūta datus uz iepazīšanās portāliem, veic darījumus finanšu tirgos, izšķiro mūsu kredītreitingus un optimizē mūsu pilsētas, uzņemoties varas pilnvaras un sabiedrības pārstrukturēšanas funkcijas. Bezgalīgu datu plūsmu un transformāciju šajā sistēmā nodrošina attiecīga aparatūra un programmatūras atjauninājumi sadarbībā ar gudrajiem algoritmiem, kas apstrādā datus un paši pieņem lēmumus. Viss, ko mēs darām, kļūst par daļu no sistēmas, taču līdz ar to rodas jautājums par sistēmas un kultūras mantojuma attiecībām, kā arī par mums kā šīs sistēmas lietotājiem.

Izstāde “Zeme / jūra / signāls” pēta to, kā mēs uztveram un saprotam šo sistēmu, kurā ietilpst ne tikai nesaderība starp cilvēkiem, mašīnām, datu apmaiņas saskarnēm un datiem, bet arī sarežģījumi  vides un sociāli politisko jautājumu risināšanā. Izstāde iepazīstina ar jaunu izpratni par sistēmu un tās būtību. Mākslinieki runā par sistēmu, kas ir cieši saistīta ar ģeogrāfiju, protokoliem, ekonomikas tirgiem un sakaru tīkliem. Izstādes laikā apmeklētājiem tiek piedāvāts iziet ārpus pierastajiem rāmjiem un uzskatiem, iedarbināt iztēli un atļauties spekulācijas par dažādiem tīkliem un sistēmām.  


Attēls: Work by Santa France.